HI-Finity - trojsklo

Doprajte si neobmedzený výhľad vďaka systému s vynikajúcimi vlastnosťami. Mimoriadne štíhly dizajn posuvných dverí Hi-Finity umožňuje vytvárať veľké presklené plochy v elegantnom prevedení. Tento maximálne transparentný posuvný systém umožňujúci presklenia cez celú výšku podlažia plynule prepája interiér domu s okolím.  

Variant otvoreného rohu posuvného systému Hi-Finity ešte viac umocňuje pocit otvorenosti a transparentnosti interiéru. Aj napriek minimálnej pohľadové šírky profilov umožňuje vysoká únosnosť systému posuvné krídla s hmotnosťou až 700 kg a fixné zasklenia až 1200 kg. Tieto parametre v kombinácii s nízkou energetickou náročnosťou a minimalistickým dizajnom robí zo systému Hi-Finity najlepšiu voľbu pre nízkoenergetickú architektúru súčasnosti. Vďaka úplnému zapustenie hliníkových rámov do obvodovej konštrukcie siahajú sklenené plochy až na hranu podlahy a stropu a vytvára tak nerušené prepojenie interiéru s exteriérom.  

Dizajnovým prvkom Hi-Finity je tiež samotná rukoväť dverí, ktorá má štíhly a elegantný vzhľad. Vďaka kombinácii materiálov nosnej a dotykové časti s ňou možno veľké posuvné plochy ľahko ovládať. Pre zaistenie najvyššej úrovne komfortu možno použiť úplne skryté elektrické pohony, ktoré ovládajú krídla automaticky stlačením tlačidla na stene alebo diaľkovom ovládači. 
Unikátny blokovací mechanizmus zaručuje posuvným dverám vysokú úroveň bezpečnosti.  

V kombinácii s vrstveným sklom dosahuje systém odolnosti proti vlámaniu triedy RC 2. Elektrické zamykanie robustnými čapmi a hákmi je ovládané tlačidlom alebo diaľkovým ovládaním.


Vlastnosti

Výška zabudovaného rámu                          68 mm/ 100 mm
Pohľadová širka/výška krídla  8 mm/ 10 mm 
Stavebná hĺbka rámu duo rail: 179 mm 
Stavebná hĺbka rámu 3 - rail: 282 mm
Stavebná hĺbka krídla 60 mm 
Max. výška 3500 mm
Max. hmotnosť manuálneho krídla 500 kg
Max. hmotnosť motorizovaného krídla 750 kg
Max. hmotnosť fixného krídla 1200 kg
Hrúbka skla  52 - 54 mm
Tepelná izolácia  41 mm a 50 mm

Parametre

stavebná hĺbka
duo rail: 179 mm/ 3-rail: 282 mm stavebná hĺbka
tepelná izolácia
do 1,4 W/m2K tepelná izolácia
bezpečnosť
RC 2 bezpečnosť